Filmový festival
NARUBY
12. – 15. 6. 2024
Holečkova 106/10
Praha 5 – Smíchov
Gabriel Loci
00Dny
00Hodiny
00Minuty
00Sekundy

Doprovodný program

Pestrý doprovodný program po celou dobu festivalu. Bav se celý den.

Svatyně Jiřího káry

V kooperaci s tvůrcem remasteru Svatby Jiřího Káry jsme se rozhodli mu vybudovat svatyni kterou si tato legenda bezesporu zaslouží. Kde jinde vytvořit takové místo než na festivalu špatných filmů.
Součástí budou relikvie ale také předměty, které měl Jiří rád.

Svatyně bude vybavená také 98palcovým televizorem, na kterém se bude pouštět smyčka svatby Jiřího Káry. Sami víme že po třicátém zhlédnutí začnete ve videu vidět to co je ostatním skryto

Poločas nápadu

Poločas nápadu je pražská divadelně improvizační skupina, která má za sebou letos již 9 let působení. Odehráli již více než 100 improvizačních představení po celé republice, i když nejčastěji vystupují v pražském Divadle Bez Hranic. Ve svých představeních využívají inspirace od diváků a kouzla okamžiku, aby sehráli krátké i delší příběhy. Někdy pobaví, jindy dojmou, vždycky překvapí.

Mezi improvizátory je také Ondřej Svoboda tvůrce Pár Pařmenů a spoluzakladatel Bandy Trotlů.

burlesque show

Burleska je tanečně divadelní performativní živé umění, které spojuje dohromady tanec, hudbu, určitou dávku elegance, špetku rozvernosti a erotična a hlavně se vyznačuje obrovskou individualitou. Na festivalu Naruby se čtyři dny po sobě budete moci kochat partou rozpustilých vystupujících různých genderů a oblastí zájmu. Podíváte se do světa pohádek, fantasy, sci-fi seriálů, anime, zlaté éry Hollywoodu, do světa muzikálu i těch největších klasik filmu. Čeká vás více než třicet burleskních čísel v průběhu čtyř dnů.

Fluffy Paws Burlesque spojují lásku k burlesce a ke zvířatům, kdy velká část výdělku putuje na vybraný psí útulek. I v tomto případě budete moct podpořit psy a kočky, kteří to potřebují a to koupí merche nebo darem přímo na festivalu.

Zdenda bar

Zdenda se postará o vaše alkoholu chtivé chuťové buňky. Vystřídal několik tuzemských (ne rumů) ale i zahraničních barů. S barem Panda&Sons se dostali i do prestižní společnosti TOP 100 barů na světě. Profesně se posunul časem jiným směrem, i přesto je stále plný nápadů na bizarní ale chutné drinky. Ty vám namíchá trochu NARUBY v rámci festivalového baru, inspirovaného filmy jako Velocipastor či Velké kozy na Havaji.

Festivalový bar najdete v centrální části Gabriel Loci s názvem Rajská zahrada. Těšit se můžete na rozšířenou nabídku rumů, pivo Baltnado na čepu, stylové posezení a koktejly s názvy „Zombi Mord “ , „Captain Alex“ a další.

Volá Londýn

Volá Londýn je Žižkovská punková, folková, rocková, taková, maková, dobová a bůh ví co ová kapela. Svižná kytara, melodická harmonika, divoké bicí, basa, dadaistická videa a neschopnost brát cokoli vážně. To dohromady způsobí, že se možná nebudete bavit, ale určitě se nebudete slyšet.

Což může být výhoda, pokud zrovna nemáte co říct. To oni vždy mají. Teda, aspoň si to myslí…

VHS kazety z české provenience

Tato skupina sdružuje československé fanoušky videokazet všech formátů, ať už originálek, které zde vycházely, tak amatérských rychlodabingů, nebo třeba i historických nahrávek z ČST.

Na festivalu bude stálá expozice těch nejvzácnějších video kazet a také možnost si některé klenoty přehrát přímo na staré televizi. Zároveň je pro vás přichystaná projekce dokumentu Králové videa a mnoho zajímavých workshopů.

Kapela Sarasota

Potřebujete záminku k objednání pátého až dvacátého panáka rumu? Přijďte si poslechnout zbytečně překomponovaný a pod vlivem zahraný rock/punk kapely Sarasota. Toto pražské čtyřčlenné těleso ve svých textech obsesivně zpracovává český popkulturní bizár budovatelskými Beky počínaje, normalizačními Moučkami pokračuje a devadesátkovými Ebeny konče. Kapela potěší dadaisticky nakloněné fanoušky Járy C. i Káry J.

Z recenzí diváků:
„Dravost, nasazení, divoké změny rytmu, výkřiky a deklamace frontmana, mocné a nosné sborové refrény.“

rosengart

Stolní fotbálky ROSENGART jsou uznávány (Recognised) Mezinárodní federací stolního fotbalu ITSF (International table soccer federation) a mohou se na nich hrát mezinárodní soutěže.

V rámci festivalu Naruby si nejenom budete moci zahrát ale také se zúčastnit soutěže. V rámci festivalu bude také exhibice profesionálního hráče, kterého se můžete pokusit porazit a získat tak cenu.

Fotografie „Genius loci“

Genius loci v Gabriel loci.
Prodejní výstava fotografií z tajemného světa kláštera Gabriel Loci, zachycuje prostory tohoto historického komplexu, které na snímcích ožívají ve stínech a světlech. Fotografie přinášejí více než jen zdánlivé zdi a chodby. Jakýmsi duchem kláštera se stává stín, který prostory provází. Postava pohybující se na hranici reality a snu, vzbuzuje otázky a představivost. Tato zvláštní bytost v nás vzbuzuje neklid a nabourává prázdnotu prostor, to dodává každé fotografii další rozměr a nutí nás k hlubšímu zamyšlení.

PAPÍR SKLO PLASTY

Původně jen výkřik do tmy, nápad pár českolipských gymnazistů od hospodského stolu, leč k překvapení samotných zainteresovaných nemuzikantů bez zkušeností a zkušebny byl nápad zrealizovaný a životaschopný. Psal se rok 2002.

V roce 2019 padne rozhodnutí udělat desku na počest kapelní modle – Jirkovi Károvi. Díky COVIDu se produkce a vydání protáhne až na rok 2022

Kurz lhaní

Chceš konečně lhát tak, že lži uvěří nejen tvé okolí, ale i ty sám? Praktickými cvičeními si zkusíme lhát a mystifikovat před ostatními i sami sobě.
Postupnými aktivitami se v průběhu workshopu budeš zlepšovat až se možná vypracuješ k mistrovství fabulace. Ve finále kurzu nejlepší účastník či účastnice získá vzácnou sošku samotného Pinocchia🤥. 
Proto: nelži už sám sobě a pojď si tuto matku všech komunikačních dovedností řádně osvojit!

Výstava memes

Nadšení nerdi vytvářejí MEMES pro nerdi. Už jich vytvořili takové množství, že se rozhodli uspořádat výstavu v rámci filmového festivalu špatných filmů.
Pokud je nepochopíte tak to jen značí, že jste v pořádku. Pokud se od srdce zasmějete tak vítejte mezi námi.

Balt odpočívárna

Pro náročné diváky, kteří chtějí vidět za dobu festivalu co nejvíce béčkových filmů jsme si přichystali Balt odpočívárnu kde budeme na třech velkých televizorech Samsung (98 palců) promítat filmy z naší distribuce Balt Cinema. Za celou dobu festivalu se zde přehraje 22 béčkových filmů.

Odpočívárna bude koncipovaná abyste se v ní cítili jako u vás v obýváku.

Partneři festivalu

Samsung
Nerdo
Donut
Comicspoint
Rosengart
Mediarent
Thumbnail 1
Performance4
0 diváků

Maximální počet

0

Počet představení

0

Počet rozlitých panáků

0 m

Šířka plátna