Filmový festival
NARUBY
9. – 10. 6. 2023
Praha – Bubeneč

o festivalu

9. – 10. 6. 2023 / Praha – Bubeneč

Jdeme proti proudu a promítáme ty nejhorší filmy které byly za posledních 50 let natočeny. Děláme tak stejně jako naše mateřské kino Balt. Praktikujeme jednoduchou rovnici: špatný film + kvalitní rum = skvělý zážitek. Z tohoto důvodu ke každé vstupence získáte degustaci 4 vysoce kvalitních rumů. Pokud vám pro zlepšení filmového zážitku nebudou stačit 4 panáky, můžete si během představení online doobjednat. Pokud alkohol nepijete, nebojte, máme pro vás nealkoholický rum Vassa Zero.

Celý festival se koná v areálu staré čistírny odpadních vod v Bubenči. Jde o krásné, místo které původním záměrem skvěle ladí ke špatným filmům. 😀

V areálu budete také moci navštívit Stokabar a další skvělé stánky jak s jídlem, tak s rumy.

Nebude chybět ani doprovodný program v podobě výlezu na komín a spuštěním dolů vnitřkem komínu nebo komentovanou prohlídkou původní kanalizační stoky a čerpadel.

historie čističky odpadních vod

Stará čistírna odpadních vod v Praze – Bubenči je významným dokumentem historie architektury, techniky a vodohospodářství. Byla postavena v letech 1901–1906 jako poslední článek systematické stokové sítě v Praze. K čištění většiny odpadních vod města Prahy sloužila až do roku 1967. Tento areál často využívají filmaři z celého světa. V následujících snímcích jste mohli budovu vidět:

Šakalí léta (1993), Příběhy obyčejného šílenství (2005), O rodičích a dětech (2007), Mission Impossible: Ghost protocol (2011), Underworld: Blood wars (2016), Dvojníci (2016), Po strništi bos (2017).

jak probíhá promítání s degustací rumu

Jakmile se dostavíte do hlavní haly a prokážete se platným lístkem, tak od obsluhy obdržíte platíčko se 4 rumy + jemně perlivou vodu. Na platíčku máte uvedené časy, ve kterých máte začít jednotlivé rumy degustovat (čas je pouze doporučený a můžete si ho libovolně poupravit). Následně se usadíte na libovolné místo. Po levé straně od plátna bude umístěn signalizační semafor, který vám řekne, že je potřeba si dát další panák (čas hlídáme za vás) a můžete si v klidu užívat skvěle špatný film.

Pokud si budete chtít objednat v průběhu představení, stačí načíst QR kód a zvolit si nápoje nebo občerstvení. Obsluha vám vše následně donese.

jak si zkrátit čekání na promítání

Výlez na komín

Zažijte netradiční zážitek v podobě jištěného výlezu na 30metrový komín a následné spuštění vnitřkem komínu do podzemí areálu. Délka výlezu a spuštění je vždy individuální a pohybuje se mezi 15 min až 25 min na osobu. Tento zážitek si můžete v limitovaném množství 99 kusů objednat k lístku.

Prohlídka podzemí s plavbou na lodičkách

Unikátní komentovaná prohlídka starým podzemím čističky odpadních vod začíná v horní části, kde se budete moci podívat na původní technické vybavení celé čistírny. Následně se dostanete do úchvatného podzemí, kde máte jedinečnou možnost se projet na prámu, který má prosklenou podlahu a váží 1,5 tuny. V poslední části prohlídky se podíváte na původní kalová čerpadla. Celá komentovaná prohlídka trvá průměrně 1 h. Prohlídka je vždy pro skupinu o maximálním počtu 25 lidí. Celkový počet prohlídek je limitovaný a dá se dokoupit k lístku.

jídlo a pití kolem stokabaru

Pro zpříjemnění čekání na promítání nebo pro pohodový Relax jsme si pro vás přichystali několik stánků a posezení na posekané louce u Stokabaru. Můžete se těšit na občerstvení od skvělých restaurací. Nezapomněli jsme ani na stánek s originálním merchem k filmům a minout byste neměli ani speciální rumový stánek s míchanými koktejly.

náš tým

Jsme filmový nadšenci, kteří svoji radost a koníček chtějí předat i ostatním divákům. Stejně tak všichni zbožňujeme historické budovy a stará čistírna se pro náš festival přímo nabízela.

0 diváků

Maximální počet

0

Počet představení

0

Počet rozlitých panáků

0 m

Šířka plátna