Filmový festival
NARUBY
12. – 15. 6. 2024
Holečkova 106/10
Praha 5 – Smíchov
Gabriel Loci
00Dny
00Hodiny
00Minuty
00Sekundy

Who Killed Captain Alex?

První Ugandský akční velkofilm, který si získal virální status a označení „akční film bez rozpočtu“. Původně se uvádělo, že rozpočet byl 200 USD, však později režisér upřesnil, že šlo pouze o 85 USD. Na filmu jde vidět radost, se kterou byl natáčen.

Zajímavosti: V barové scéně se místo vína podávaly zbytky bílé barvy smíchané s vodou.

Birdemic: Shock and Terror

Na malé přímořské městečko znenadání zaútočí hejno agresivních ptáků. Každodenní starosti obyvatel v okamžiku vystřídá chaos a strach. Nikdo neví, co původně neškodné ptáky vyburcovalo k útoku a jen malá skupinka přeživších se snaží ubránit a uniknout ze spárů okřídlené smrti. Podaří se jim to?

Big Shark

Nervydrásajúci príbeh o troch udatných hasičoch, ktorých údelom je zachrániť New Orleans pred besnením ozrutného žraloka. 

Shakespeare’s Sh*tstorm

Režisér Lloyd Kaufman se tímto filmem pustil do velkých farmaceutických firem, závislostí a zdůraznil nesnášenlivost vůči sociálním mediím. Jde o nejoriginálnější adaptaci Bouře. Ve filmu se objeví snad všechny myslitelné tělní tekutiny.

Zajímavosti: Samotný režisér Lloyd ve filmu ztvárnil hned několik rolí. Dokážete je všechny spočítat?

The Room

V Česku a na Slovensku poměrně neznámé dílo si v zámoří získalo velkou pozornost publika a kultovní status. Hlavního hrdinu Johnnyho si vystřihl sám Wiseau. Johnny nadevše miluje svou nastávající ženu Lisu (Juliette Danielle). Ta je však s jejich vztahem stále méně spokojená, a tak svede Johnnyho nejlepšího přítele Marka (Greg Sestero). Johnnymu se postupně hroutí svět, který se mu za posledních sedm let podařilo vybudovat.

Zajímavosti: Snímek se umístil na 10. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob.

The Velocipastor

Poté, co kněz ztratí své rodiče, odcestuje do Číny, kde získá záhadnou schopnost, která mu umožňuje změnit se na dinosaura. Zpočátku ho tato nová moc děsí, ale prostitutka ho přesvědčí, aby ji použil k boji proti zločinu. A nindžům…

Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý

V roce 2009 přinesl Wirkola na stříbrná plátna kin hororovou komedii Mrtvý sníh, ve které nechal ožít nacistické zombie na zamrzlých pláních severního Norska. Jejich mise však neskončila a ve snímku Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý se chystají na totální genocidu, aby tak dostáli svému poslání – nastolit vládu jednoho vůdce. Pokud si myslíte si, že váš nejhorší den je ten, kdy zabijí vaši přítelkyni sekyrou, vám uříznou motorovou pilou ruku a s hrůzou v očích sledujete, jak armáda nacistických zombie požírá vaše kamarády, tak to se šeredně mýlíte. To je teprve začátek. 

Everything Is Terrible! Presents: The Great Satan

Kolektiv nalezených záběrů, Všechno je hrozné! Převzal 2 000 zapomenutých VHS kazet a dal je do kontextu,  tak aby mohl vyprávět příběh samotného Temného pána, Lucifera.

Samurai Cop 2: Deadly Vengeance

Je 25 let později a policejní detektiv Frank Washington je nucen znovu se spojit se svým dlouho odcizeným partnerem Joem Marshallem, aby vyšetřili sérii atentátů v případu s detaily, které si nikdy nedokázali představit.

Tammy and the T-Rex

Mezitím, co se geniální, ale šílený vědec Dr. Wachenstein chystá oživit tělo tyranosaura, se seznamujeme s mladou dvojicí – fotbalistou Michaelem a jeho dívkou Tammy. Ti jsou však jednoho večera přepadeni gangem Billyho, který je do Tammy zamilován a uvězní Michaela v parku šelem, kde ho ošklivě potrhají leopardi. Po převozu do nemocnice na Michaela narazí právě Dr. Wachenstein, který mladíka unese a vyoperuje mu mozek, který implantuje do těla tyranosaura. Operace je kupodivu úspěšná a prehistorické zvíře se probouzí k životu.

Atomové gymnázium

Místo hodin tělocviku tu po chodbách nahání mutanti nebohé školáky, místo hudební výchovy se souloží, chlastá a fetuje. Tromavillská střední škola je trochu jiná, než všechny ostatní. Učitelé poslední dobou pozorují nadměrný nárůst případů, kdy se jejich nic netušící student přemění v krvelačného mutanta. Stejný osud postihne i Warrena, který se svou krásnou dívkou Crissy zplodí po jednom nadmíru vyvedeném večírku lidožravé monstrum. Jak se zdá, za vším stojí místní atomová elektrárna. Počty studentů dramaticky klesají, na toaletách dávno není bezpečno a ke všemu se ještě blíží maturity.

Birdemic 2: The Resurrection

Hejna brutálních ptáků útočí na Hollywood. Se střídavými úspěchy se jim snaží bránit filmový štáb, který musel kvůli apokalypse přerušit natáčení. Hlavní hrdinové se podivným přírodním událostem pokoušejí přijít na kloub. Krvelační opeřenci však nejsou tím jediným zlem, proti kterému budou muset bojovat

Birdemic 3: Sea Eagle

Hejno orlů mořských útočí na pobřežní město Santa Cruz v Kalifornii. Proč ptáci zaútočili? Kdo přežije?

BMX Bandits

Jak snadné je zaplést se do bankovní loupeže. Nicol Kidman v hl. roli dramatického příběhu.

CarousHELL

Film CarousHell je jasným důkazem že plastového jednorožce není radno naštvat. Příběh se točí kolem klasického kolotoče, na kterém naleznete jednorožce, který už má všeho dost. Jednorožec, se vymaní ze svého karnevalového pekla a pustí se do krvavého řádění pomsty lidstvu.

Dude Bro Party Massacre III

Po záhadnej smrti svojho brata sa Brent (Alec Owen) rozhodne vstúpiť do bratstva, pretože si myslí, že jeho súrodenca zavraždil niekto z členov tohto spolku. Vrahom má byť maskovaná postava menom Motherface, ktorú bratstvo v minulosti už dvakrát zavraždilo. Keď členovia organizácie odcestujú na osamelú chatu pri jazere, Brent ide s nimi, dúfajúc, že sa mu tak podarí odhaliť vraha svojho brata. Nikto však ešte netuší, že na tomto mieste budú musieť po tretí raz bojovať so zabijakom Motherfacom. 

Ice cream man

Do malého mesta prichádza na radosť miestnych detí nový zmrzlinár, podivínsky Gregory Tudor (Clint Howard). Gregoryho životným poslaním je urobiť deti šťastné a pripraviť im čo najlepšiu zmrzlinu, na výrobu ktorej používa vskutku „špeciálne“ vlastné receptúry a ingrediencie. 

POULTRYGEIST: NIGHT OF THE CHICKEN DEAD

Cintoríny a pohrebiská sú posvätné a nedotknuteľné miesta. Práve na pôde, kde kedysi stávalo indiánske pohrebisko sa reťazec fast-foodov rozhodne vybudovať nový stánok na ukojenie, hneď po sexe najzákladnejšieho pudu typického američana: hladu po kuracích krídelkách a stehienkach. Lenže dovtedy sa chodí s krígľom po pivo, dokiaľ sa nerozbije… a usmrtené a skonzumované sliepky sa vracajú na tento svet aby rozpútali najväčší gore masaker, aký kedy Tromaville zažil. 

Robot Ninja

Leonard Miller je zúfalý. Vymyslel postavu superhrdinu zvaného Robot Ninja, najúspešnejšieho maskovaného hrdinu od dob Batmana. Jeho agent a vydavateľ chcú však tento úspech využiť čo najviac vo svoj prospech. Jednej noci sa Leonard stane svedkom brutálneho útoku na mladý pár. Jeho srdce zahorí spravodlivým hnevom a s pomocou vynálezcu Dr. Goodknighta sa stane on sám Robot Ninjom. V temných uliciach Ridgaway začne poľovačku na kriminálnikov, pri ktorej nepozná žiadne zľutovanie.

Sgt. Kabukiman N.Y.P.D.

Newyorský policista Harry Griswald do svého těla nechtěně vstřebá ducha velkého mistra tradičního japonského divadla kabuki. Po počátečním odmítání nastoupí do učení k mistrově pravnučce, aby se z něj stal Kabukiman – superhrdina bojující s padouchy jídelními hůlkami, zabijáckým suši a létajícími sandály. Schopnosti mu přijdou vhod, když se zlý magnát snaží ovládnout svět při rituálu, kdy drak prochází prstencem Jupitera a opice jezdí na jaguárov

Slaughterhouse (Jatka¨)

Lester Bacon je poctivý mäsiar zo starej školy, ktorý zbožňuje svoju prácu. Dlhé roky bol majiteľom veľkého vidieckeho bitúnku Keď sa však doba zmenila, nedokázal zmechanizovať výrobu a prispôsobiť sa novým postupom, a tak musel svoj bitúnok časom zavrieť. Spolu so svojím retardovaným synom Buddym sa stiahli do ústrania a mlčky sa prizerali, ako ich rodinná firma chátra.

Socialistický Zombi Mord

Sovietsky tajný experiment, ktorý mal slúžiť na paralyzovanie armády imperialistického nepriateľa socializmu rozšírením agresívnej smrteľnej nákazy (kódové meno Zaraza) sa vymkol spod kontroly a musel byť ukončený. Vinou súdruha neznámeho vojaka sa zvyšná vzorka bojového plynu dostala pod falošným označením dymovníc do konvoja inváznych vojsk varšavskej zmluvy smerujúceho na územie Slovenska. 

Tromeo a Julie

Hejna brutálních ptáků útočí na Hollywood. Se střídavými úspěchy se jim snaží bránit filmový štáb, který musel kvůli apokalypse přerušit natáčení. Hlavní hrdinové se podivným přírodním událostem pokoušejí přijít na kloub. Krvelační opeřenci však nejsou tím jediným zlem, proti kterému budou muset bojovatTromeo a Julie je až nečekaně funkční a promyšlenou interpretací nehynoucího příběhu dvou zahynulých milenců. Jistě, z překrásné Verony se děj přesunul na zaflusaný Manhattan, znesvářené rody nejsou v žádném případě vznešené, spíše prohnilé, vyšinuté a zvrácené a té krve, co znovu beznadějně smáčí krev dříve prolitou, je tentokráte trochu více. 

Velké kozy na Havaji

Geneticky upravený had je na útěku a hrozí, že vyhladí veškerou populaci ostrova čítající dva turisty a pašeráky diamantů. Nicméně je nutné, aby pašeráci byli předáni do rukou zákona a ne krvelačné fantazii matky přírody. Na ostrov se proto neprodleně vydává parta sličných agentek a agentů, aby vzniklou situaci vyřešili. Během pátrání narazí na nespočet překážek. Budou se muset mnohokrát převléci, koupat se bez plavek a vypořádat se s rozličnými nebezpečnými živly, jakožto i s ozbrojeným skateboardistou a nepřekonatelným hráčem frisbee

Vražedný aerobic

Nádherné mladé ženy s fantastickými postavami. Krásní svalnatí muži. Hodiny aerobicu, posilovny, šatny, sauny, bar. Všechno, co bychom mohli očekávat v každém moderním kalifornském sředisku pro zdraví. To naše je stejné, avšak poněkud se liší jeho podstata. Zde lidé necvičí, aby se cítili lépe. Zde umírají

Iron Sky

Příběh filmu je zasazen do budoucnosti a jeho hlavními protagonisty jsou nacisté, kteří se v posledních chvílích druhé světové války ukryli na odvrácené straně Měsíce, kde plánují návrat na Zem. Během 70-ti let přísného utajení nacisté postavili vesmírnou pevnost s mohutnou flotilou létajících talířů. Když americký astronaut James Washington přistane se svým lunárním modulem blízko tajné nacistické základny, měsíční Führer se rozhodne, že zářivý moment ovládnutí Země nastal. 

Iron Sky: The Coming Race

Před dvaceti lety byla Země zničena nukleární apokalypsou. To, co zbylo z lidstva, se ukrývá na Měsíci – který se ale rozpadá úplně stejně. Jedinou nadějí lidstva je vyslat malý tým do středu Země a získat mýtický svatý grál. Vše, co jim stojí v cestě, je starověká rasa ještěrovitých humanoidů a armáda dinosaurů.

Maniac Cop

Šokované obyvatelstvo New Yorku děsí série nevyjasněných brutálních vražd. Nemilosrdným zabijákem je záhadný dvoumetrový muž v policejní uniformě. Matt Cordell byl dříve poctivým policistou, který neohroženě bojoval proti zločinu. Po falešném obvinění, se ale ocitl sám ve vězení kde byl nelítostně zohaven a zabit spoluvězni. Nyní se vrací jako zombie a prahne po pomstě. 

Párty Hárder: Summer Massacre

Párty Hárder se vrátí parta kamarádů prvního filmu. Z předchozích událostí se už trochu oklepali a v létě vyrazí na proslulou Ibizu východu – na Mácháč, legendární místo plné mejdanů, muziky a nevázaného sexu. Slibují si životní zážitek a pochopitelně i prázdninovou soulož. Užijí si léto, nebo selžou a čekají na ně leda tak ponížení, nedobrovolný celibát a Srbské milice? 

South Park: Peklo na Zemi

Čtveřice spolužáků, Kyle Broflovski, Stan Marsh, Kenny McCormick a Eric Cartman si vyrazí do kina na nový kanadský film nazvaný Ohnivé prdele. Pokladní jim sice odmítne lístky prodat protože na film, kde se mluví sprostě, mohou jen v doprovodu rodičů, kluci si však hravě poradí. A skutečně film má na městečko zničující dopad. U dětí je sice velmi úspěšný, rodiče však požadují zákaz jeho promítání, protože sprostá mluva se v městečku rozmáhá jako lavina. Další návštěva kina se stane osudnou Kennymu, který si stejně jako postavy ve filmu zkusí zapálit prd. 

Už je tady zas

Komedie / Drama
Německo, 2015, 110 min, ČSFD

Téměř sedmdesát let po neslavném odchodu se Adolf Hitler překvapeně probouzí v dnešním Berlíně. A první bilance jeho nové situace není radostná. Válka skončila a to porážkou, jeho politická strana neexistuje a chybí mu i milovaná Eva Braunová. Hitler „své“ město sotva poznává. Berlín je plný cizinců a v Německu místo něj vládne žena, jakási Angela Merkelová. Po prvotním a zcela pochopitelném šoku, se Hitler rychle rozkoukává a navazuje kontakt s některými obyvateli dnešního Berlína.

Surfoví náckové musí zemřít

Akční / Drama / Komedie / Horor
USA, 1987, 83 min, ČSFD

Los Angeles, blízká budoucnost. Ničivé zemětřesení zdemolovalo většinu města a při záchranných pracích je potřeba každého pomocníka, včetně policistů. Pláže, které jako jediné zůstaly pohromou nedotčeny, tak zůstávají bez dozoru a stávají se rejdištěm řady brutálních gangů. Tím nejdivočejším jsou Surfoví náckové, vládci Power Beach. Jejich vůdce Adolf má jasnou vizi o sjednocení všech gangů a kompletním ovládnutí pobřeží, ale nepočítá s jedním důležitým faktorem. Mamkou Washingtonovou, které Náckové zavraždili jediného syna. Stará žena, zdrcená ztrátou jediného dítěte, se rozhoduje, že Surfoví náckové musí zemřít. A jatka začínají!

Bad Black

Akční
Uganda, 2016, 68 min, ČSFD

Jedná se o další film legendárního tvůrce Nabwana I.G.G. který stojí za vznikem kultovky Who Killed Captain Alex?.

Klidný lékař je vycvičen v umění komando pomsty chlapcem z ghetta jménem Wesley Snipes.

Partneři festivalu

Samsung
Comicspoint
0 diváků

Maximální počet

0

Počet představení

0

Počet rozlitých panáků

0 m

Šířka plátna